Co jsou to TPS a jak to vidíme my

Ostatní 25. úno 2021

TPS  (ticks per second) jsou měřítkem toho, jak rychlá mechanika Minecraftu je (např. farmaření, redstone obvody apod.).

Jestliže jsou TPS nízké, může docházet k tzv. "server lagu", což má za následek selhání standardních funkcí Minecraftu. Projevuje se to tak, že např. položíš blok a za pár sekund se Ti ten blok vrátí (jako bys jej nepoložil).

TPS nemá nic společného s FPS.

Maximální hodnota TPS je 20, což je prakticky perfektní stav.

Všichni členové admin týmu AetherCore mají při hře stále viditelnou diagnostickou tabulku, tudíž okamžitě vidí případný pokles TPS. Zároveň jsou při poklesu TPS a aktivaci omezení členové admin týmu informování v chatu.

TPS a tvůj ping

Občas od něktrých hráčů slýcháváme, že se server laguje nebo, že mají lagy. Tohle je však obvykle způsobeno pingem a server běží v pořádku. Než tedy začneš psát "lagy", zkontroluj si prosím svůj ping v tabu (číslo vpravo za nickem). Neměl by být vyšší něz 30-40ms.

Co znamenají TPS pro nás?

  • 19-20 - server jede perfektně
  • 17-18 - server je zatížený, hráči to nepoznají
  • 16 a níže - server je velmi zatížený, hráči to mohou poznat

99% času, kdy je server online se TPS pohybují v rozmezí 18-20.

Optimalizační omezení survivalu
Jelikož jádra Minecraft serverů jsou od verze 1.14 a výše extrémně špatněoptimalizována, byli jsme nuceni zavést určitá omezení pro co možná nejlepšíchod našeho serveru. Věř prosím, že níže vypsaná omezení jsou nezbytné minimum a jejich zavádění jsmese bránili do posledních chvil. Omezení není m…

Statistika TPS na survivalu od 19.3. do 19.4.

Můžete vidět, že si nevymýšlíme, když říkáme, že server běží dobře. Z taktických důvodů neukazujeme počet online hráčů, ale každý, kdo u nás hraje ví, kolik hráčů u nás zhruba pravidelně hraje.

Štítky

FreedomRat

Administrátor, Vedení projektu

Výborně! Nyní jste odběrateli.
Výborně! Dokončete platbu pro plný přístup.
Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.
Úspěch! Váš účet je nyní plně aktivován, nyní máte přístup ke všemu obsahu!